Usługi

Ortodoncja

Uśmiechem wyrażamy naszą radość i zadowolenie z życia. Tym prostym gestem „zarażamy” innych sprawiając, że nasze otoczenie staje się przyjazne i pobudza nas do działania. Podstawowym warunkiem promiennego uśmiechu jest piękny zgryz. Leczenie ortodontyczne, oprócz względów czysto estetycznych, zapobiega przyspieszonemu ścieraniu się i utracie zębów, ogranicza rozwój próchnicy i kamienia nazębnego dzięki łatwiejszemu dostępowi do zębów podczas szczotkowania w warunkach domowych oraz zapobiega dalszym zmianom patologicznym w stawie skroniowo-żuchwowym. Ponadto niweluje niektóre wady wymowy i sprzyja dobremu samopoczuciu (komfort jamy ustnej).

Nasza oferta obejmuje wszystkie typy aparatów ortodontycznych – stałe, ruchome, profilaktyczne i retencyjne. Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, stopnia higieny.

Aparaty ortodontyczne stałe są klejone do zębów przy użyciu specjalnego kleju przez cały okres leczenia. Składają się z:

 • zamków: mogą być metalowe (także w wersji dla alergików) lub kosmetyczne (białe, kryształowe),
 • ligatur: elementy elastyczne wymieniane przy każdej wizycie, dostępne we wszystkich kolorach,
 • łuków: element wymieniany kilka razy w trakcie leczenia.

Stosuje się je przy uzębieniu stałym, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Poprawiają estetykę uzębienia a także pozwalają wyleczyć ciężkie wady w obrębie szczęk.

Aparaty ortodontyczne ruchome noszone są stosownie do wskazań lekarza, zazwyczaj ok. kilkunastu godzin na dobę i mogą być zdejmowane samodzielnie przez pacjenta.  Stosowane są najczęściej u młodszych dzieci z uzębieniem mieszanym (zęby mleczne i stałe) i wczesnym stałym. Aparaty mogą być kolorowe zależnie od upodobań. Wśród dodatkowych elementów takich aparatów wymienić należy np. śruby i sprężyny.

Aparaty profilaktyczne zaliczają się do grupy aparatów zdejmowanych. Są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta, zależnie od zdiagnozowanej wady zgryzu. Ich celem jest zapobieganie powstawaniu wad zgryzu najczęściej poprzez przywrócenie prawidłowej pracy narządu żucia, kontroli wyrzynania zębów i rozwoju szczęk.

Aparaty retencyjne, nazywane także retainerami, stosuje się po zakończeniu aktywnego leczenia ortodontycznego. Mają na celu utrzymanie efektów leczenia. Mogą być stałe w postaci taśmy lub specjalnego włókna, przyklejone do zębów od strony języka lub zdejmowane tj. przezroczyste szyny zakładane na zęby lub podobne do ruchomych aparatów dziecięcych.

Stomatologia zachowawcza

Każdy z nas wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zasada ta w przypadku stomatologii jest szczególnie istotna. Najczęstszym problemem, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa, jest próchnica. Nieleczona prowadzi do znacznych ubytków w uzębieniu a także wielu poważniejszych schorzeń. Leczenie zachowawcze jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z zapobieganiem i leczeniem tej najbardziej rozpowszechnionej choroby na świecie na możliwie najwcześniejszym etapie jej rozwoju.

W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy:

 • przegląd, profesjonalne konsultacje i badania stomatologiczne,
 • ozonowanie zębów,
 • leczenie próchnicy,
 • wypełnienia kompozytowe,
 • rekonstrukcje zębów złamanych,
 • leczenie nadwrażliwości zębów,
 • leczenie kanałowe – jako konsekwencja długo rozwijającego się i nieleczonego procesu próchnicowego.

Protetyka

Braki w uzębieniu niosą ze sobą poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia, codziennego funkcjonowania, jak też samopoczucia pacjenta. W efekcie utraty zębów zapadają się dziąsła, zbyt wcześnie tworzą się głębokie zmarszczki, w wyniku czego rysy twarzy ulegają zaburzeniu. Profil twarzy staje się nieprawidłowy, w konsekwencji charakterystyczny dla wieku podeszłego. Aby pozwolić pacjentowi zachować piękny wygląd twarzy i komfort życia, oferujemy wysoki standard prac protetycznych realizowany przy wykorzystaniu nowoczesnych metod. Zastosowane rozwiązania protetyczne zapewniają nie tylko doskonałą estetykę i wytrzymałość, ale także komfort i wygodę.

W ofercie mamy dwie zasadnicze grupy uzupełnień protetycznych:

 • protezy stałe, do których zaliczamy koronki, mosty i wkłady koronowo-korzeniowe; uzupełnienia te zakładane są na własne zęby pacjenta na stałe za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu cementu,
 • protezy ruchome czyli uzupełnienia wprowadzane do jamy ustnej i zdejmowane samodzielnie przez pacjenta; mogą to być: protezy szkieletowe, częściowe i całkowite protezy osiadające wykonane z akrylu.

Ponadto dokonujemy uzupełnień opartych na implantach oraz napraw protez.

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna kojarzy się nam głównie z usuwaniem (ekstrakcją) zębów. W istocie jest to jednak dziedzina, która obejmuje znacznie więcej zabiegów. Większość z nich polega na przygotowaniu pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego, np. protetycznego lub ortodontycznego, dlatego niezwykle istotne jest indywidualne podejście lekarza do każdego przypadku. Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym a więc są bezbolesne. Wszystko to z myślą o Państwa komforcie.

Leczenie chirurgiczne obejmuje m.in.:

 • usuwanie zębów zarówno tych zniszczonych prze proces próchnicowy, jak i zdrowych ze względu na wskazania ortodontyczne,
 • usuwanie pozostawionych fragmentów korzeni,
 • usuwanie zębów zatrzymanych, np. zębów mądrości,
 • plastykę wędzidełka języka lub wargi,
 • resekcję wierzchołka korzenia zęba,
 • chirurgię przedprotetyczną,
 • hemisekcję i radektomię,
 • usuwanie torbieli.